Pośrednictwo czyli działanie dla dobra wszystkich stron transakcji a korzyści majątkowe.
Na rynku nieruchomości osoby pośredniczące w transakcjach bywają postrzegane jako strony zarabiające kosztem sprzedających i kupujących. Nic bardziej mylnego. Działając z perspektywy dobra wszystkich stron transakcji makler/pośrednik/doradca jest tym, który ustala taki sposób współpracy przy sprzedaży nieruchomości, który będzie generował korzyści wszystkich stron transakcji.
Dla mnie jako architekta uprawiającego zawód zaufania społecznego polegającego przede wszystkim na „ (…) rozpoznawaniu indywidualnych i społecznych potrzeb oraz wyrażaniu i realizacji tych potrzeb (…)” naturalnym jest dążenie również w biznesie do osobistych korzyści każdej strony transakcji jako dobra wspólnego.
Mając oczywistą umiejętność rozpoznawania potrzeb klientów sprzedających oraz kupujących, a także wiedzę na temat wartości przestrzennej obiektów potrafię dopasować obiekt do potrzeb i potrzeby do obiektu. Ponad to, mając doświadczenie w sprzedaży, wiem jak wartość tego obiektu przełożyć na wartość finansową. Efektem mojej pracy jest zwykle podniesienie wartości nieruchomości i jej sprzedaż za cenę wyższą niż klient mógłby uzyskać sprzedając nieruchomość samodzielnie lub w agencji nieruchomości.
Paradoksalnie jednak cena nieruchomości nie jest nigdy wygórowana. Jest wyważoną rynkową ceną uwzględniającą wszystkie walory przestrzenne oraz techniczne nieruchomości a także jej wady.
Efektem mojej pracy jest zadowolenie klienta sprzedającego z zysku ze sprzedaży nieruchomości, a klienta kupującego z dopasowania potrzeb przestrzennych, znalezienia wszystkich „za i przeciw” adekwatnych do jego możliwości.
Potwierdzeniem mojej pracy są liczne podziękowania oraz polecenia mojej pracy innym.
Zapraszam do współpracy.
Agnieszka Walaszczyk
Agnieszka Walaszczyk ukończyła Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. W 2001 roku założyła Architektoniczne Laboratorium Stylu praktykując projektowanie architektoniczne. W przerwie zawodowej na wychowywanie dzieci zgłębiła problem psychologiczny i społeczny wpływu przestrzeni na człowieka, działając jako prezes Towarzystwa Edukacyjnego w Poznaniu. Jest artystką interdyscyplinarną praktykującą taniec, teatr, poezję, projektowanie w glinie jako formy wyrazu przestrzeni. Architektura dla niej jest zwieńczeniem wszystkich sztuk i nauk. Obecnie jest przedsiębiorcą we własnej firmie, działa jako liderka Grupy AWAdom.pl. oraz Prezes Fundacji Sztuka Bycia Jest autorką metody tworzenia lokalnych społeczności. Jej celem jest budowanie osiedli i osad uwzględniających fakt, że „architektura jest materialnym fundamentem kultury, ładu przestrzennego i społecznego, przenikającym wszystkie dziedziny życia jednostek i społeczności zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej.”
Wszystkie artykuły oraz zdjęcia publikowane na tej stronie są objęte prawem autorskim. Ich kopiowanie, publikowanie oraz wykorzystywanie bez umieszczenia imienia i nazwiska autorki oraz nazwy strony internetowej www.AWAdom.pl jest zakazane.