Wyszukiwanie

Znaleźliśmy 0 wyniki Zobacz wyniki
Wyszukiwanie
znaleźliśmy 0 wyniki
Wyniki wyszukiwania

Dom. Miejsce szczególne.

Opublikowane przez agnieszka w Październik 9, 2018
| 0

DOM. Miejsce szczególne.

Tam dom Twój, gdzie serce Twoje.”

Dom jest miejscem paradoksalnym, w którym łączą się przeciwności. Tu możesz zrzucić płaszcz wizerunku i otworzyć się na doświadczenie spokoju, ładu i ciszy w granicach swoich własnych ścian, podłogi i dachu. Jeśli przestrzeń tą dobrze dla siebie zabezpieczyłeś, jesteś w niej sam ze sobą i tylko tutaj doświadczasz prawdy o sobie, tej ukrytej, intymnej, której nie sposób pokazać na zewnątrz. Tu się dzielisz z bliskimi tym co masz najcenniejszego, Twoim dobrem, miłością, wzajemnym szacunkiem. Dom to otwartość w murach granic. Tutaj nie ma miejsca na intruzów, na zmagania, na walkę. Jest to przestrzeń, w której Ty sam/a lub z bliskimi robicie to co chcecie i tylko tutaj jest miejsce na bezpieczną intymność. Dom jest zatem świątynią duszy. Tutaj dusza może swobodnie wyrazić swoje zadowolenie lub niezadowolenie. Dom jest przestrzenią. Dom jest bezpiecznym gniazdem, w którym wzrasta i rozwija się życie. Każdy ma tu swoje miejsce przy stole, swoje łóżko, szafkę, ulubiony kubek. To jest miejsce powrotów z podróży, pracy, z pola walki.

Dom jest miejscem, w którym odpoczywasz, regenerujesz organizm, odżywiasz się, nabierasz sił przed dalszą wędrówką w świat. Dom jest miejscem w którym kształtujesz nowe życie, jego ochrona zapewni Ci nieśmiertelność. Tutaj następuje wymiana. Dawanie i przyjmowanie. Tutaj jest miejsce na niczym nieograniczoną dziecięcą radość istnienia.

Dom przyjazny musi spełniać szereg warunków. W przeciwnym wypadku stanie się miejscem odrzucenia, stresu i pustki.

Wybierając dom zacznij od lokalizacji. Zapewnij sobie otoczenie, które umożliwi Twoim dzieciom bezpieczne dojście do domu, rozpoznanie go w szeregu innych budynków, swobodną zabawę blisko domu, a Tobie łatwy dostęp do zaplecza usługowo-handlowego, otwartej przestrzeni, harmonijnych widoków. Sposób usytuowania budynków względem siebie wpływa na relacje sąsiedzkie oraz Twoje samopoczucie.

Następnie zadbaj o serce domu. Miejsce wspólnych spotkań członków rodziny. Sprawdź czy w salonie jest miejsce na stół przy którym rodzina ma możliwość codziennego spędzania czasu. Sprawdź nasłonecznienie, kierunki świata, możliwości funkcjonalne. Ogromne znaczenie ma jakość materiałów budowlanych z których zbudowany jest dom, a także odpowiednia izolacja termiczna, przeciwwodna, przeciwpożarowa i wiele innych czynników, których zgłębienie zajęłoby Ci kilkanaście lat nauki.

Zaufaj tym co wiedzą. Wybierz dom świadomie i odpowiedzialnie.

Zapraszam do współpracy.

Agnieszka Walaszczyk

Agnieszka Walaszczyk ukończyła Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. W 2001 roku założyła Architektoniczne Laboratorium Stylu praktykując projektowanie architektoniczne. W przerwie zawodowej na wychowywanie dzieci zgłębiła problem psychologiczny i społeczny wpływu przestrzeni na człowieka, działając jako prezes Towarzystwa Edukacyjnego w Poznaniu. Jest artystką interdyscyplinarną praktykującą taniec, teatr, poezję, projektowanie w glinie jako formy wyrazu przestrzeni. Architektura dla niej jest zwieńczeniem wszystkich sztuk i nauk. Obecnie jest przedsiębiorcą we własnej firmie AWA-Agnieszka Walaszczyk Architekt, działa jako liderka Grupy AWAdom.pl. oraz Prezes Fundacji Sztuka Bycia. Jest autorką metody tworzenia lokalnych społeczności. Jej celem jest budowanie osiedli i osad uwzględniających fakt, że „architektura jest materialnym fundamentem kultury, ładu przestrzennego i społecznego, przenikającym wszystkie dziedziny życia jednostek i społeczności zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej.”

Wszystkie artykuły oraz zdjęcia publikowane na tej stronie są objęte prawem autorskim. Ich kopiowanie, publikowanie oraz wykorzystywanie bez umieszczenia imienia i nazwiska autorki oraz nazwy strony internetowej www.AWAdom.pl jest zakazane.

Zostaw odpowiedź

Twój email nie będzie opublikowany

  • Szukaj nieruchomości

Porównaj Oferty